22. místo: Libor David

Místo bydliště: Vsetín
Věk:
49

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?
Líbil se mi Žídkův buk. Mám to místo moc rád. Nejméně asi Cábské jezírko. To ale rozhodně neznamená nic proti - jen v mojí vnitřní hitparádě nemělo takový úspěch, jako jiné vrcholy.

Který vrchol byl nejnáročnější?
Nejnáročnější pro mne byla Lysá hora. Jel jsem ji jako druhý vrchol, a bohužel se přihodilo něco, co se ve sportu občas stává. 3km pod vrcholem přišel ukázkový hlaďák. Hrozný stav. Nebyl jsem ani v půlce naplánované trasy, a takový průšvih. Nacpal jsem do sebe hroznový cukr, čokoládu, banán a chvíli jen tak stál, ať se vycentruji. Když jsem se probral, šlápl jsem znovu do pedálů, ale cítil jsem, jak stále vadnu. Navíc přicházely křeče. Po kilometru jízdy přijedu k ledové plotně, a jak jsem sesedal z kola, abych to protlačil, byly křeče tak silné, že kdybych se neopíral o kolo, sedl bych do vody vytékající z ledu přede mnou. Prostě štronzo jak v divadle. Po pár minutách začaly křeče polevovat, a tak jsem do sebe nacpal několik tablet hořčíku, a pomalu se ploužil k vrcholu. V tu chvíli jsem byl smířený s tím, že mi nezbývá, než se jen nějak dostat do Frýdlantu a dojet domů vlakem. Tak zle jsem se už dlouho necítil. Nicméně Lysou jsem dal, ve Frýdlantu jsem vydatně poobědval a silou vůle s obrovským sebezapřením jsem nakonec dojel až domů a posbíral všechny naplánované vrcholy.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?
Poprvé jsem byl na Vrzavých skálách a na Svinci. Moc krásná místa.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)
Jsem toho názoru, že pokud někdo jede VKV na pořadí, měl by mít sportovní čest, nepoužívat žádné podpůrné prostředky (auto, vlak apod.) pro jakékoliv přesuny a měl by VKV začínat a končit v jednom bodě. Proto jsem vyjížděl z domu na 3 hvězdicové jízdy. Moji úctu a respekt mají borci, jako je Aleš Melichařík nebo Vlasťa Kudělka. Jinak na své sportovní svědomí ať si každý „benzinem nadopovaný sportovec" sáhne sám. Pochopitelně, ten, kdo jede jako turista, tam je přirozené používat přibližovadla. Většinu VKV jsem odjel sám, ale pár kopců jsem jel s kamarády, co se přidali.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?
Najel jsem 452 km, nastoupal 8.417 metrů a jízda trvala 31 hodin a 23 minut čistého času.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?
Viz nejnáročnější vrchol.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?
Když pořadatelé sami rozvíří na FB debatu ohledně další podoby VKV, měla by ta debata mít jasný, jednoznačný závěr a ne vyšumět do ztracena. Vývoj VKV už dávno naznačuje vedle původního turisticko-poznávacího charakteru i sportovní charakter. Proto je jen na pořadatelích, kam celý projekt sami nasměřují. Já to budu jako účastník respektovat. Není ale nic horšího, než když se vypisuje pořadí držitelů a pravidla neřeší jednoznačný princip. Zatímco někdo jede jen na kole, jiný kolo doplní vlakem, či autem, stane se držitelem koruny a ten, kdo to celé objede na elektrokole má smůlu. Vývoj se zastavit nedá, ale nestojí to opravdu za změnu???

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?
Benešky

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).
Jak jsem psal už před rokem - cíl je jen jeden – vrátit se z každé vyjížďky v pořádku.

 

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.