49. místo: Jarmila Fojtů

Místo bydliště: Vsetín
Věk: 53

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Příjemně mne překvapil Žídkův buk. Hezké, malebné místo, které jsem neznala. A moc se mi líbila cesta na Ondřejník. Po prvotním stoupání z Kunčic je to nádherná pohodová trasa s výhledy. Nejméně? Trošku fádní jako vrchol mi přišla Kotlová. Ale to neznamená, že se mi tam nelíbilo.

Který vrchol byl nejnáročnější?

No právě ta Kotlová. Nejsem žádný břídil, tak jsem si vybrala k výstupu tu nejméně vhodnou trasu - po zelené turistické z Horní Bečvy. Po cyklostezkách umí jezdit každý : ) Správně píši "k výstupu", protože jsem kus stoupání kolo tlačila.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

U opěvovaného Žídkova buku a na Ondřejníku poprvé na kole.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

No kolo bych snad už měla vyměnit, v době Carbonu a 29" se z něho stává historický kousek. Ale věrně slouží. Jezdím převážně sama. Dvě vyjížďky jsem absolvovala s dalším vekavečkařem. Všechny vyjížďky na kole z domu, bez přiblížení jiným způsobem.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

757 km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Veselo bylo vždy na vrcholu, kdy jsem si řekla: ano, jsem tu!

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic bych neměnila, vylepšovat snad není co. Kluci, jste šikovní, počínaje myšlenkou, organizací, komunikací jak přes web, facebook, mail, následné zhodnocení, pružnost, ochota. Prostě Vaše práce má úroveň.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Hradisko - zřícenina hradu Rožnov nebo zajímavá místa: Svantovítova skála u Klenova, Janův hrad u Vizovic, kaplička Pod Spinou - Vidče, Srdce Beskyd - Podolánky, Dřevěný kostel mezi Charbulákem a Švarnou Hankou

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Sny moc nesním, spíše si je rovnou plním. Takže když mne něco napadne, zjistím něco zajímavého, tak ideální je vypravit se tam hned nebo co nejdříve. Momentálně si dělám přípravu na cyklovýlety v bývalém vojenském prostoru Brdy.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.