85.-86. místo: Andrea Czeferová

Místo bydliště: Vsetín
Věk: 26

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Po dlouhém přemýšlení jsem došla k závěru, že se mi nejvíce líbilo na Ondřejníku, kde jsme VKV dokončili. Nádherné počasí, výborné pivko, klid a nakonec příjemné setkání s dalšími véčkaři... Co víc si přát? :-)
Nejméně se mi líbilo asi na Súkenické. Určitě ne proto, že by se mi nelíbil vrchol jako takový, ale byla jsem tam už mockrát a kromě rozhledny tam vlastně nic není. Kámen úrazu bude asi ten, že na rozhledně jsem ještě nebyla a už mě to prostě nebaví :-D

Který vrchol byl nejnáročnější?

Náročné byly letos snad všechny. Asi nebyla vyjížďka, při které bych neměla nějakou krizi. Tímto chci veřejně poděkovat Michalovi za jeho trpělivost, protože když mám krizi, jsem na přeshubu. Zatím jsem přes ni nedostala a co víc, chce se mnou dál jezdit, tak budu doufat, že se jeho zdánlivě bezedný pohár trpělivosti ještě dlouho nenaplní... :-D

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na šesti (Klášťov, Kopřivná, Královec, Ondřejník, Píšková, Vrzavé skály)

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

 Vrcholy jsme původně chtěli zdolat úplně bez přiblížení, což nám bohužel nevyšlo. Vyjížděli jsme vždy z domu a taky jsme se domů vraceli, ale při jedné vyjížďce nám Radhošť ukázal, kdo je tady pánem a byli jsme nuceni se vrátit domů vlakem z Rožnova. Jezdila jsem stejně jako loni s přítelem, něco na celoodpruženém MTB kole (MRX), něco na silniční Meridě.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Plus mínus 960 km a 96 hodin v sedle.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Veselý byl určitě první dubnový víkend. Na obou vyjížďkách jsem měla pocit, že jsme toho více nakecali s ostatními véčkaři, než najeli :-) Je super vidět, kolik lidí VKV nadchla a hned první víkend sedli na kolo a jeli sbírat vrcholy.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

VKV je založená na důvěře, každý si najde to své, někdo jezdí na pohodu celý rok, jiný má hotovo během prvního víkendu, někdo odjede vše z domu, jiný si pomůže autem, a to se mi líbí. Podle mě není třeba mít tisíc různých pravidel, zákazů a příkazů, potom celá akce začne ztrácet kouzlo, jaké má. Já bych nechala věci tak, jak se mají.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Kapličku na Štrčkové, moc krásné místo kousek od Javorníčku. A taky bájnou Makytu :-)

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Největší zážitek pro mě byla rozhodně loňská dovolená v Itálii a zdolání Stelvia. A sen? Ten si splním letos ve Francii. Budu mezi diváky na Tour de France a na Mont Ventoux se vyškrábu, i kdybych cestou měla vypustit duši :-) :-) 

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.