88. místo: Miloš Riedel

Místo bydliště: Oznice
Věk: 45

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce asi „velká" Lysá, protože se mi ji podařilo pokořit na kole poprvé a po dlouhé době bylo taky konečně hezky, takže se bylo na co dívat a následný Ondřejník. Nejnezáživnější byl poslední - Klášťov.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Pro mě kupodivu Javorníček (popis důvodu je u šesté otázky) a taky vsetínská Lysá. Vyjet v kuse ten skoro kilometr s 18% stoupáním bylo fakt náročné

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Zcela poprvé na 11, plus na „velké" Lysé poprvé na kole.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vše odjeto z/do bytu ve Valmezu, pět vrchů na treku Galaxy, 15 na biku CTM Caliber 2. Jedenáct etap, což bylo 15 vrchů, odejto s maželkou Radkou, plus Radhošť navíc kolegou Tiborem. Pět vrchů na dvě etapy byly sólojízdy.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Najeto 945 km , nastoupáno 10970m (podle serveru mapy.cz to prý bylo 15090, což ale „nesedí")

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Po týdenní nemoci jsem se rozhodl odjet „karlovickou čtyřku" s tím, že na Portáši si dám oběd. Bohužel v týdnu mají otevřeno až od června. Takže jsem tak jen odpočinul a popil svoje pití. Když jsem pak vyjel, zjistil jsem, že síl jsou pryč. Protrápil jsem se celým hřebenem i přejezdem na Javorníček. Náročné byly i sjezdy, protože jsem neměl sílu ani v rukou. Celý Malý Javorník jsem musel vyjít a to jsem se ještě 3 vydýchával. Naštestí dole v Karlovicích jsem pojedl a vypil litr kofoly. Navíc u Horalu jsem na hlavní cestě píchl, ale díky času, který jsem u opravy proseděl, se mi síly trochu zregenerovaly, že jsem zvývající dva vrcholy ujel už celkem v poklidu.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic mě nenapadá...

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

To nechám na vás, děláte to dobře...

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Největší cykloúspěch je určitě splnění letošného prání, dokončit VKV 2017 do konce května a vejít se v pořadí do první stovky.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.