189. místo: Martin Koláček

Místo bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Věk: 30

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Spousta vrcholů se mi líbila, takže je těžké vybrat ten nejlepší, ale Cabské jezero mělo své specifické kouzlo. Nejméně mě oslovil Klášťov.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější vrchol byl pro mě Vrzavé skály, které jsem si nechal až na konec více než 100 km vyjížďky. Ke skálám jsem zamířil ze Svatého Hostýna a zdolával jsem je z posledních sil od Držkové.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl na 7 vrcholech (Svinec, Lysá hora u Vsetína, Klášťov, Kopřívná, Píšková sedlo, Vrzavé skály, Židkův buk)

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Letošní VKV jsem zdolával opět na MTB a všech 6 vyjížděk jsem absolvoval sám. Kvůli jedné vyjížďce jsem se musel bohužel přiblížit ke Vsetínu na Bobrky, kde jsem nechal auto. Zbytek vyjížděk jsem plánoval z Rožnova pod Radhoštěm.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Letos jsem v rámci VKV našvihal 618 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Velice mě pobavil jeden klučina, který mě k večeru kousek za Kotlovou dojel, když jsem už měl v nohách necelých 100 km, nastoupáno kolem 2000 m a před nepříjemným, kamenitým stoupáním lesem směrem na Čarták jsem musel slézt z kola. Když mě předjížděl, tak se mě ptal „Nechcete potlačit? To se mi to mluví, když mám elektrokolo, že?" A během chvíle zmizel za horizontem. Říkal jsem si v duchu, proč se tak dřu jak vůl, když si můžu jezdit bez větší námahy? Během chvíle jsem zdravým rozumem usoudil, že cykloturistika s elektrokolem by pozbyla své specifické kouzlo. Například pravý cyklista si občas musí šáhnout na úplné dno sil, aby dojel do vytouženého cíle. Člověk si toho výkonu více váží a může říci, že VKV nebylo zadarmo a zdolávání vrcholů se vším všudy opět stálo za to!

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Vše je důmyslně vymyšleno, promyšleno, takže zatím mě žádná změna na VKV nenapadla.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Příští rok bych uvítal vrchol Hradisko v Rožnově pod Radhoštěm, Martiňák a památník Ploština.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zážitek? Každá vyjížďka za vrcholy byla jedinečná, plná zajímavých a méně zajimavých zážitků, na které jen tak nezapomenu. Úspěch? Za úspěch jsem považoval vždy dojet domu s vrcholovými fotkami, za dobrého počasí, zdravý a bez technických problémů. Cíl? Cyklistický cíl pro letošní sezónu bylo dokončit VKV do pozice 200.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.