282. místo: Miroslav Kašpar

Místo bydliště: Lhota u Vsetína
Věk: 42

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíc asi Ondřejník, byli jsme tam brzo po ráno, pohodová cesta, krásné výhledy. Že by se mi letos nějaký vrchol vyloženě nelíbil, to asi ne.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější byla tradičně „velká" Lysá hora, kterou jsme jeli z domu, takže těch posledních x kilometrů bylo fakt náročných.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Úplně poprvé jsem byl na 7 vrcholech, na kole jich bylo prvně 12.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Na všechny vrcholy jsem vyjížděl na svém horáku Galaxy 27,5" z domu. Nejpovedenější byl asi 2denní trip s kamarády, kdy jsme zdolali 5 vrcholů s noclehem v Ostravici. Taky na poslední vrchol, vsetínskou Lysou, jsem měl 2členný doprovod. Jinak sólo výlety.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Letos jsem při výjezdech za vrcholy VKV najel 750km, nastoupal 13810m a strávil cca 55,5hodin v sedle.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Díky všem „cyklosvatým" jsem letos při vyjížďkách neutrpěl žádný pád, poruchu či defekt. „Veselo" bylo hlavně při druhém tripu (23.dubna), kdy jsem zdolal Cábské jezero a vrchol U Javoru. Následně jsem si zajel ještě do Zašové, kde hrál fotbalové utkání náš lhotský mančaft (vyhráli jsme 4:3pk). V průběhu utkání se ochladilo snad na 5-8st., začaly padat kroupy a sněžit. Načež mě potěšilo, že jsem dostal asi 3 nabídky od našich fans, kteří tam byli autem, že mě i s kolem vezmou domů. Samozřejmě jsem s díky odmítl a po cyklostezce jsem to dojel domů. Malou zajímavostí je, že jsem se přesně při své první a pak při poslední vyjížďce, potkal s dvojicí organizátorů Michalem a Andreou.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Podle mě vše supr.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Mimo VKV toho moc sjeto nemám, takže jiné vrcholy, než které už byly ve VKV mě moc nenapadají, ale třeba Kasárna nebo tam něco by mohlo být.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Kromě dokončení VKV2017 jsem si splnil letošní cyklosen a to při rodinné dovolené na makarském pobřeží v Chorvatsku jsem si zapůjčil kolo v půjčovně a vyšlápl si na nejvyšší vrchol pohoří Biokova Sveti Jure. Moc pěkný zážitek stoupat z 0m do 1762m nad.m.. Všem dovolenkářům doporučuju!

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.