320. místo: Jakub Klímek

Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 41

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Všechny byly letos super a na všechny mám jen skvělé vzpomínky. Tak trochu jsem mrčel, když jsem tlačil kolo na Kláštov ze strany Pod Svéradovem, ale to je už zapomenuto.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nakonec se ukázalo, že to byla Lysá hora. 60km z domů směr Bílá a kolem přehrady Šance + posledních 10km na vrchol bylo v ten den pro mne hodně náročných.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na šesti jsem ještě nikdy nebyl a na Lysé jsem byl poprvé na kole.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Ačkoliv jsem to původně vůbec neplánoval, všechny vrcholy jsem nakonec odjel z domova. Kolo mám letos nové (SCOTT Genius 710 Plus) a absolvovat na něm VKV bylo naprosto parádní a mám z něj neskutečnou radost. Také na něm mohu libovolně měnit kola za 29" nebo 27,5+ podle toho zda mám chuť na pořádný MTB švih nebo řádění na singlech. Některé vrcholy jsem zdolával sám, jiné společně s některými členy naší skvělé party, kterou jsme pojmenovali Old School Bike Riders ValMez.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem se jednalo o 837 km a nastoupal jsem u toho 16637 v.m. 

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Každá vyjížďka byla vždy takové malé dobrodružství. Krušné okamžiky naštěstí letos nebyly žádné a těch veselých asi spousty, ale asi nic co by stálo zato tady psát.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Vůbec nic.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Největší moje dobyvatelská výzva byla letošní Lysá hora, takže favorita do příštích ročníků přímo nemám. Jelikož je to teprve můj druhý dokončený ročník, rád bych se ještě podíval na některá zajímavá místa z let minulých, která nebyla v ročníku 2016 a2017 například na Stratenec.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Krom klasického MTB courání mne hodně baví jezdění po singltrailech jako je např. bike aréna Vsetín a líbí se mi také nově vznikající bikeparky. Proto mezi letošní největší „legendary" zážitky patří 100% bikování na Rychlebských a Lipovských stezkách a také návštěva singltrailu na Dolní Moravě v rámci dovolené v Jeseníkách. Takovým malým snem je projet si Stounmena v Krušných horách na bikepacking. No ale cíl pro příští rok je jasný - opět zdolat VKV a užít si co nejvíce bikování ideálně s rodinou a přáteli. A když cyklo-bůh dá, tak možná se podívat i do Rakouska na nějaké pěkné singly nebo bikeparky.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.