411. místo: Vojtěch Hošek

Místo bydliště: Branky
Věk: 28

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbily cesty na všechny vrcholy, cesty z nich ještě více. Nedá se říct, že by se mi nějaký vrchol líbil výrazně více než ostatní nebo výrazně méně. Každé místo v přírodě je svým způsobem kouzelné. A když už ne to místo, tak cesta k němu.

Který vrchol byl nejnáročnější?

To si vůbec nevybavuji. Nohy mě bolely skoro při každé cestě za vrcholy. Ale že by byl výjezd na jeden konkrétní vrchol výrazně více náročný než ostatní se říct rozhodně nedá.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Skoro na všech, krom pěti.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny jsem zdolal na svém novém MTB. Před tím jsem žádné kolo neměl a ani jinak nesportoval, jezdím od listopadu. Cesty jsem absolvoval sám, s kamarádkou, s kamarádem, se
sestrou i s rodinou. Na několika vrcholech jsem byl díky tomu vícekrát. Na všechny vrcholy jsem jel z domu, ale dvakrát jsem se musel vrátit vlakem, kvůli časové tísni samozřejmě, ne že bych už nemohl. A jednou autem, ale to jen protože jsem z vrcholu nejel domů, ale ještě dál.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Za vrcholy jsem celkem najel cca 800km, přesně to neeviduji.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Veselé i krušné bylo, když jsem hned z jara jel s kamarádem na první čtyři vrcholy a při cestě zpátky jsem pichl. Neměl jsem náhradní duši, tak jsem to chtěl zalepit. Ale to prej je až poslední možnost. A že zkusíme lepící a foukací sprej. Nefungoval, asi proto, že ho kamarád vozil už rok.Tak že dáme novou duši. Měla jiný ventilek a hodně dlouho jsem se ji snažil nafoukat. Buď celou nebo jen kousek, protože celá se z nějakého důvodu nafouknout nechtěla. Kousek se nafoukat nechal. Vyhodnotili jsme to jako že mám malou pumpičku a že musím déle a více foukat. Tak jsem tedy foukal a foukal, stále bez úspěchu. Zkusili jsme tedy nafouknout tu pichlou duši. Ta se nafouknout nechala vcelku bez problémů. Našel jsem díru a zalepil. Zkompletoval kolo, nahustil a bylo hotovo za pár minut. Tímto jsme ztratili tolik času, že bysme během něj dojeli dom. Více jak hodinu a půl. Mezi tím se setmělo a začalo pršet, takže jsme zpět jeli po tmě v pořádném lijáku a dojeli jsme někdy v deset večer. Tu duši nebyl schopný nafoukat ani kompresor, byla kompletně díravá, asi proto, že ji kamarád vozil už nějaký pátek.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nemám nic co bych měnil. VKV beru jen aby mi udala směr jízdy.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Nevím jestli je to ještě v hranicích VKV, ale moc se mi líbilo na Veľkém Javorníku a Lemešné – rozc., přes které jsem jel cestou ze Súkenické rozhledny na Javorníček. Tyto dva vrcholy byly opravdu pohádkové.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Největší můj dosavadní cyklistický zážitek i úspěch je dokončení Bike Maratonu Drásal, 117km trasy. Cíl je dokončit Obr Drásala, 177km. A sen je koupit si dostatečně dobré kolo, dostatečně se na něm vyjezdit a zajet si Megavalanche.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.