538.-539. místo: Zbyněk Sedláček

Místo bydliště: Vsetín
Věk:
42

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Asi nejhezčí byly stromy – Javor a Žídkův buk. Na obou kopcích jsem byl až během podzimu a barvičky byly opravdu kouzelné. Nejméně... no Kopřivná s Lysou se asi srovnávat nedá, ale každá, i když zrovna není modelka, má své kouzlo. Díky Kopřivné jsem se znovu podíval na místa, kde jsem pěkných pár let na kole nebyl a musím přiznat, že to rozhodně stálo za to.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Asi Ondřejník. Ne úplně vřelý vztah spolu máme dlouhodobě a asi i díky tomu jsme si jej zařadili až na závěr dne po několika předchozích kopcích. Bylo docela vedro, tlačenka po mém hloupém rozhodnutí jít „direkt", po značce (bude to kratší...). Vinen je kopec, jednoznačně :-).

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Javor, Žídkův buk, Jurkovičova rozhledna, Klášťov, Vrzavé skály - takže na pěti.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdím na biku, všechny vrcholy z domu, bez přiblížení. Celkem 15 vrcholů jsme odjeli společně s bráchou, ty nejvzdálenější jsme si naplánovali jako moc pěknou „dvoudenku" s noclehem na trase.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem 10 vyjížděk, najeto 688km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Zjistil jsem, že si na kole tak nějak libuju v bahně... Teda jakési náznaky už pozoruju delší dobu, ale letos se to, díky odloženému startu, projevilo v plné síle. Nebýt toho, že trpí technika a stejné nadšení nesdílí má bytost nejmilovanější (furt ty za... hadry), je to docela zábavné poježděníčko :-).

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic neměnit, navrhuju využít masy účastníků na „vyježdění" málo frekventovaných úseků. Volbou vhodných vrcholů a doporučených tras (ty by mohly by být třeba i povinné) by se dalo dosáhnout výrazného zlepšení kvality povrchu.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Klenov?

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Doufám, že příští rok se do VKV vrhneme i s vozíkem a s naším malým hošíkem Vojtíškem. Uvidíme. No a pak snad i bez vozíku, ne?

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.