564. místo: Jaroslav Maniš

Místo bydliště: Chvalčov Tým: Cobram bike team = jsem čtvrtý v pořadí z týmu, jenž dokončil VKV
Věk:
48

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Jednoznačně nejvíce se mi líbila Lysá hora, a to v několika aspektech: byl jsem tam poprvé v životě, zažil jsem neuvěřitelné výhledy, nepopsatelný pocit při zdolání královny Beskyd a poprvé v životě jsem dal přes 200 km za jeden den. Nejméně? Myslím, že všechny měly něco do sebe i vsetínská Lysá hora, ze které jsem si zajel na Janišov, mrknout kde pojede Barum rally, takže super :-)))

Který vrchol byl nejnáročnější?

Zcela jasně to byla rozhledna na Královci. Byla zima, jen cesta tam mi dala zabrat a cesta zpět to bylo utrpení a zkouška vůle. Cestou zpět jsem jel v mrazivém protivětru a v Tesáku mě zastihlo sněžení, které při sjezdu, za svitu čelovky, přešlo v déšť, jehož neuvěřitelně ledové kapky se dostaly snad úplně všude a byl jsem zmrzlý na kost, i když oblečen v zimním – brrr, ještě teď cítím ten nesnesitelný chlad.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

14 vrchů bylo pro mě premiérovými.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

17 vrchů jsem sjel „na otočku" každý zvlášť z domu, poslední tři s přiblížením v jeden den. 14 vrchů na silničce (Trek) a 6 vrchů na bajku (MRX 29")

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem to bylo 1849 km, 23 494 m nastoupáno a 87 hodin čisté jízdy v sedle (popř. ze sedla).

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Jelikož jsem „vlk samotář" tak i jednu takovou samotářskou docela krušnou (teď se jí už směju) mám: Při zdolávání úplně posledního vrchu, jsem vyjel od rozhledny Doubrava (loňský vrchol) a dojel na Klášťov už v šeru, rychle video, fotečka a .... sáhnu do kapsy...jasněže, čelovka v autě – ufff. Nu nic jedu z vrchu už skoro za tmy a vidím na hřebínku, jak se rozděluje zelená a modrá, obrys auta...blázním snad? Ne neblázním, přijedu blíž a tam myslivec..."Co tady do ....... děláš? Si magor? Šak Ťa kdosi střelí!!! Ideme na divočáky" .... Ufff, po cestě zpět jsem si raději pískal a za absolutní tmy nestřelený (teda nestřelený myslivcem – jinak celkem dost...) dokončil letošní VKV.
Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Není co měnit! Grémium VKV zaslouží jenom a právě OBDIV a VELKÉ PODĚKOVÁNÍ!!!

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Bílá hora nad Kopřivnicí nebo Štramberkem :-) s botanickou zahradou a arboretem na jejím úbočí.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zážitek je každé zdolání vrcholu a neskutečný pocit, že jsem tam! Úspěch byl jednoznačně dokončení VKV i přes táhnoucí se zdravotní potíže, které mě potkaly v letních měsících. Cíl mám stále stejný (letos bohužel nesplněný), a to je zdolat všechny vrcholy po jednom z domu vždy na otočku. Anebo .... pokud by bylo najeto něco málo víc, tak .... Ale to už je sen, tak pššššt :-)))

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.