566. místo: Renáta Koutná

Místo bydliště: Zlín
Věk:
40

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Lysá hora - je to prostě královna Beskyd a má u mě zvláštní místo. Na Hostýnek jezdím pořád dokola, Kotlová je na trase mé nejoblíbenější hřebenovky, Javorníček je krásně romantický, takže těžko vybrat. Všechny vrcholy jsou pěkné.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Žádný.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

9.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

TREK. Sama, s kolegy ze závodů nebo VKV. A jeden vrchol s Ondrou Minaříkem, protože máme takovou naši každoroční tradici, protože k VKV mě přivedl právě Ondra. Buď z domu, nebo s přiblížením většinou do Vsetína, protože je to přece jenom vhodné startovní místo pro většinu tras ke zdolávání vrcholů VKV.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Nevím, nemám tachometr.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

No – za veselou i krušnou historku bych označila svoje odkládání zdolání posledního vrcholu Svince půl roku. 19 vrcholů jsem měla zdolaných v květnu a poslední Svinec pořád čekal a čekal... nejspíš, až napadne sníh. 29.11. mě zavalily dotazy, kdy že tam vyrazím... tak musel nastat den D.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

NIC! Jsou super. Je to skvělá myšlenka a byla bych ráda, kdyby si zachovala svůj původní záměr. Myslím, že bychom měli být k sobě tolerantní a nechat každého, ať si zvolí způsob, jaký mu vyhovuje. Věřím tomu, že i bez psaných pravidel ti, co obsazují přední příčky, to považují za bikerskou čest a nemají potřebu se přibližovat. Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku? Makytu.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Můj největší cyklistický zážitek je jednoznačně Obřík (OBR Drásal). Je to moje srdeční záležitost. Jsou to „naše Hostýnky", celý den na kole a pak ten pocit štěstí v cíli za odměnu je prostě neskutečný. Jinak jsem chtěla jet letos víc delších závodů, což se mi celkem povedlo. A mé cyklistické přání je jediné – aby mě kolo pořád bavilo tak, jak mě baví a byla na něm šťastná.
Pokud se týká cyklistických snů, tak toto mám asi trochu jinak. Tradičně pořádáme narozeninový výšlap na Hostýnek s celou rodinu a v jedné restauraci, kam chodíme na oběd, je krásný nápis: Dneska vás cestovní kanceláře zavezou kamkoli. V padesátých letech byl vrcholem našich prázdnin rodinný výlet na Hostýn... a já, když budu mít možnost dál jezdit (chodit, běhat) na Hostýn, Lysou, Soláň či další naše vrcholy pořád dokola, budu pořád stejně šťastná, protože tady máme moc krásně.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.