8.-9. místo: Rostislav Machů

Místo bydliště: Bystřička
Věk:
41

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?
Krásně je na Ondřejníku a hromada šutrů na Klášťově zase tak hezká není.

Který vrchol byl nejnáročnější?
Asi Klášťov, načínali jsme třetí noc a byl to předposlední vrchol.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?
11 vrcholů jsem si tréninkově projel v březnu a z toho jsem byl díky VKV poprvé na pěti. Vrzavé skály, Klášťov, Kopřivná, Lysá Vsetín a Ondřejník.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)
Na horském kole a tak jako každý rok samozřejmě bez jakéhokoliv přiblížení čímkoliv a kamkoliv. Takto aspoň já chápu myšlenku VKV pokud chci závodit o pořadí a jet nonstop. Tady si trochu rýpnu do těch nejrychlejších, většina se známe z předchozích ročníků, věřím jim každý ujetý kilometr a skvělé časy. Myslím, že na pořadí by se stejně nic nezměnilo, ale měli by se na to přibližování pod Lysou vykašlat. Každý bydlíme někde jinde, ale stejně závodíme jen my místní a VKV nabízí skvělou volbu jak vybrat trasu z bydliště. My jsme vyjížděli ze Vsetína v pátek po 22 hodině na Portáš, Javorníček, Kotlovou, Sůkenickou, Lysou, Ondřejník, Radhošť, Jurkovičovu, Svinec, Píškovou, Cábské jezero, U Javora, Bludný, Hostýn, Vrzavé skály, Kopřivnou, Lysou Vsetín, Žídkův buk, Klášťov, Královec a zpět na Vsetín.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?
Z Portáše na Královec to bylo 390, celkově 450 a převýšení 9 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?
Tak veselé to bylo celé hlavně díky počasí. Horší to bylo s těma mikrospánkama za jízdy, za celou trasu jsme proklimbali asi dvě a půl hodiny.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?
Nic, je to skvělé a organizátorům patří velké díky! Jen to závodění bych doladil, auta ani mezi vrcholy a ani před. K anketě o úpravě pravidel na facebooku se nejvíce vyjadřovali ti co nezávodí a těm to může být myslím celkem jedno. A špička snad nemá auto zapotřebí.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?
Tak to nechám na Vás, určitě se mi to bude líbit.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).
Letošní VKV nonstop byl intenzivní zážitek! Být do 10. místa, do 48 hodin a Radka první žena je pro nás opravdu úspěch. Pražskou korunu organizuje můj synovec, tak si ji objedu na jeden zátah, ale abych ta místa viděl tak v noci budu radši v hospodě u pivka. Stejně tak pojmu Třineckou korunu.

 

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.