25. místo: Jiří Hrachovec

Místo bydliště: Zubří
Věk: 56

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Východ slunce na mojí oblíbené Lysé Hoře. Nejméně na Cábském jezeru při návratu domů z třetí poslední etapy, protože jsem tu chytl pořádnou noční bouřku a nebylo se kde schovat, zmokl jsem jak myš a z bouřky na Vsackém Cábu jsem se málem po....

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější byla pro mě „tlačenka" kola po zmrzlém ledu a sněhu na Lysénku z Ostravice.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Svinec,Vrzavé skály, Kopřivná, Kláštov, Žídkův buk, Královec, Lysá Hora u Vsetína.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Ze Zubří jsem vyjel na kole v pátek po desáté večer. V Rožnově pod Radh. jsem se spojil s Richardem Nečasem který už na mně čekal a společně jsme v klidu šlapali kolem chaty Mír pod Černou Horou na Radhošť kde jsme těsně po půlnoci udělali první společné foto. Následoval přesun na Pustevny po místy zmrzlém a kluzkém sněhu a ledu na Ondřejník, odtud na Lysou Horu ( která nám při tlačení v tretrách sebrala dost sil a mně po několika uklouznutích na ledu začala zlobit nedoléčená achilovka). Nádherný mrazivý východ slunce na Lysénce byl obměnou, následný sjezd (místy na ledu ve sjezdu raději chůze) opět realitou. Následovala Bílá, Sůkenická a pak na Kotlové se Ríša po krásném slibu že mi v případě nouze kdekoliv poskytne technickou podporu ( Ríšo ještě jednou díky) odpojil a sjel domů do Rožnova. Pokračoval jsem sám přes Javorníček na Portáš, Kohůtku, sjezd na Lázy a Lysá pod Makytou, Horní Lideč a na Královci po 171 km noha odešla totálně a já zavolal Ríšovi pro odvoz. V Kloboukách jsem v kryté zahrádce RockStar Pizzerie u dobré večeře a několika plnotučných piveček počkal na Ríšu s přítelkyní Katkou a mojí manželkou Karlou až mě vyzvednou... Bylo to jediné přiblížení které jsem použil. V neděli obklady nohy, klidový režim na zahradě a následující dva dny ve dvou etapách kompletně na kole jsem to dojel. Využití navigace Locus Pro i se záznamem ujetých tras. Kolo MTB Cube AMS 120 Full 29".

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Tři etapy celkově najeto 442 km..

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušná,...jednoznačně bouřka pod Vsackým Cábem. Veselých přehršel hlavně když jsme s Ríšou potkali na Kotlové (u strýca) Martina a Pavlínu Stolařovy, pokecání klobásečky, pivečka, relax, super.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nechám to na pořadatelích.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Makytu.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zdraví co víc si přát....

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.