34. místo: Barbora Najbrtová

Místo bydliště: Zlín
Věk: 26 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbil Žídkův buk a nejméně asi Ondřejník, kde byly doslova davy turistů a drahá Kofča.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Lysá hora.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Skoro na všech, vždycky jsem se ale motala někde okolo - Cábske jezero, Javorníček, Jurkovičova rozhledna, Kotlová, vsetínská Lysá, Ondřejník, Sukenická, U Javora a Žídkův buk

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu).

Přiblížila jsem se k prvnímu vrcholu autem (start ve Valmezu), první tři etapy jsem pak jela jen na kole s cílem/startem na chalupě ve Veselé u Valmezu, jeden vrchol jsem jela v týdnu odpoledne z práce a zbylých pět zase v kuse - ze Všeminy do Valašských Klobouk. Všechny vrcholy jsem objela sama na MTB.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Najela jsem asi 350 km a nastoupala přes 8800 výškových metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Toho by bylo na román. V sobotu to byl krušný výšlap po hodně strmé a kamenité žluté značce na Kotlovou. V neděli jsem bojovala sama se sebou cestou na Lysou horu, kdy jsem se asi třikrát ztratila, strávila nejméně dvě hodiny blouděním mezi hustníky (to vše v úžasně strmém svahu, kolo ma zádech apod.). Načež jsem dobloudila na modrou značku, po které se stejně nedalo jet skrze kamení a sníh, takže jsem asi v pět večer doslova vylezla těmi serpentinami žluté značky k vysílači úplně vysílená s promrzlými tretrami :-))

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Asi nic, jsem spokojená, konečně se mi podařilo objet všechny vrcholy, vloni mi jich pár chybělo... možná jen třeba rozdělit kategorie i na jednotlivce a tandemy, ale to je asi jedno, stejně nakonec šlape každý sám 

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Moje srdcovka jsou Vařákovy paseky a Pulčín.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Mým (skoro cyklistickým) snem je dát si sama celého ironmana. Úspěchy nesbírám, jezdím pro radost a občas z toho nějaké méně významné medaile vyplynou.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.