71. místo: Jaroslav Kolařík

Místo bydliště: Sehradice
Věk: 27

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbila Lysá hora, byl jsem tam poprvé a měl jsem krásné počasí. Nejméně potom Lysá hora u Vsetína, byl jsem tam na silničce a to bahno nahoře jsem nečekal. Nehledě na to, že by se asi hodilo ještě pár zubů navíc na kazetě...

Který vrchol byl nejnáročnější?

No, asi Píšková sedlo. Vybral jsem nahoru super trasu po pěkně velkém, čerstvě nasypaném makadamu, což je pro cyklokrosku opravdu super podklad, takže jsem si při výjezdu aj trochu zanadával.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

15 (Žídkův buk, Kopřivná, Vrzavé skály, Bludný, Lysá hora (Vsetín), Svinec, Cábské jezero, U javoru, Píšková sedlo, Lysá hora, Ondřejník, Javorníček, Kotlová sedlo, Rozhledna Súkenická, Jurkovičova rozhledna)

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jel jsem sám, 5x na silničce a 5x na cyklokrosce. Jezdil jsem na etapy z domu, na konec jsem se 3x přiblížil autem: Frýdlant n/O - (Lysá hora, Ondřejník); Velké Karlovice - (Javorníček, Kotlová sedlo, Rozhledna Súkenická, Jurkovičova rozhledna); ValMez - (Radhošť)

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Vychází mi to celkem 907,5 km při 15870 nastoupaných metrech.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

No mám jednu trošku veselou a trošku krušnou. Když jsem jel nejdelší etapu na Svinec, tak jsem na zpáteční cestě po 110km zastavil ve Vsetíně na benzínce, abych si koupil pití. V podstatě od té doby co jsem se vyrazil na zpáteční cestu, mi bylo jasné, že zmoknu. Všude směrem na jih bylo černo a od Bystřičky už i nějaké kapky padaly. No a za této mírně krušné chvilky mě při odjezdu z benzínky staví chlap se psem a ptá se, jestli umím anglicky. Normálně bych kroutil hlavou a jel, ale napadlo mě, že by mohl potřebovat s něčím poradit, takže jsem mu řekl, že trochu ano. No a milý borec mě vcelku dostal, když se začal vyptávat, jestli sleduju MS v hokeji, jestli vím jaké jsou dnešní výsledky a taky jaké že znám finské hráče. Takže si chudák moc nepokecal a s něčím jak „rain is comming" a „40km to go" jsem ho opouštěl. Kousek za Vsetínem už vcelku solidní průtrž, nad Všeminou se blýskalo. Až bylo tak 5cm vody na cestě tak jsem přes to nejhorší zastavil u zastávky, v které seděl opět hodně výřečný chlap, tentokrát ale s krabičákem v ruce. Rozuměl jsem mu asi stejně jako tomu Finovi předtím, i když mluvil česky, ale tenkrát jsme si aspoň chvíli pokecali. Takže jsem to měl nakonec i s nějakým tím sociálním kontaktem.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Pulčiny

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

VKV2017, VKV2018 (VKV2019)

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.