73. místo: Dávid Jenčo

Místo bydliště: Liptál
Věk: 16

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbil Radhošť, a to zřejmě pro skvělé počasí, za kterého jsem tam byl a nejméně, no těžko říct, líbili se mi všechny, ale asi nejmíň zajímavý pro mě byl vrchol Bludný, jelikož jsem tam byl už víckrát.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější byla rozhodně Lysá hora Vsetín, protože jsem ji téměř celou musel šlapat po svých. Ani jsem netušil, jak náročný kopec mám kousek od domu.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě? No, vypadá to na 14 vrcholů.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu) Zdolával jsem je na svém crossovém kole od firmy CTM, 16 vrcholů jsem zdolal za doprovodu svých spolužáků ze školy a 2 po boku svého táty :). Většinou jsem se přiblížil do Valašského Meziříčí, odkud vyjížděli mí spolužáci, dále pak do Ostravice pod Lysou horu.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Vzhledem k tomu, že jsem si nenamontoval tachometr :D, tak si nejsem úplně jistý, ale věřím, že to těch 400 km určitě bylo.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

No já osobně to až na rozbité hodinky zvládl celkem v pořádku, zábavné byly spíše příhody spolužáků jako například: 5x píchlá duše během jediného dne, nespočet pádů, různé menší úrazy a nakonec uražené sedlo na silničce od Marka, který musel ze Žídkůvho buku až do Liptálu jet bez sedla.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Možná nějaké značky na vrcholech, abychom určitě věděli, kde se vyfotit a třeba posunout start na květen :D.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

To nechám na Vás ;), ale i přes to, že jsem jako nejvíce oblíbený vrchol uvedl Radhošť, tak noční jízda na Svinec byla nezapomenutelný zážitek, který bych si rád zopakoval :).

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Největším zážitkem i úspěchem byla rozhodně celá soutěž VKV a cíl? No, doufám, že s kluky naplánujeme cestu kolem republiky a cestu k moři. Snad se zadaří :).

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.