120. místo: Ondřej Bartoněk

Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 37
Pes: Thor, vipet, 3roky

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Moc se mi líbily vršky tři: u Javoru, Žídkův buk a taky Svinec. Tam jsem byl poprvé. Samotného mě překvapilo jak je to místo krásné a hlavně co všechno jde na všechny strany vidět. Navíc, jde tam cítit nějaká energie – fakt super místo. Který nejméně? Spíš ty komerčnější, kde je větší koncentrace lidí, protože musím víc řešit psa. Ale když zvolíš správnou dobu, tak je to v pohodě :_)

Který vrchol byl nejnáročnější?

Každým vrškem jsme se cítili líp. Pro Thora byly největší problém poslední teplejší dny, takže jsme museli opravdu zvolnit tempo hlavně dolů, kdy jsme šli spíše krokem. Takže pro něj jednodenní trojboj Žídkův buk, Klášťov a Královec. Pro mě byl nejhorší výjezd (po přiblížení) z Karlovic na Javorníček, kdy jsem ještě nebyl rozdýchaný a navíc přemotivovaný ten kopec vyjet najednou. Po cca půlce jsme si to rozmyslel, protože mi málem vyskočili plíce.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Svinec, Žídkův buk, Vrzavé skály, Lysá hora (Vsetín), Ondřejník sedlo

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdím na Author Modus. Parťáka mi dělal náš tříletý pes Thor (plemeno vipet). Je to spíš sprinter, takže kdy jsou vhodné podmínky, tak mě na kratší úseky vůbec nebrzdí:_) a delší procházky mu taky nedělají problém. Vlastně jsem začal jezdit kvůli něj, aby se na coursing dostal trošku víc do formy a bavilo nás to oba stejně. Většinu vršků jsme řešili s přiblížením, jak vzhledem k bezpečnosti pro Thora, tak samozřejmě ke vzdálenosti kterou jsem mu plánoval maximálně 25 km denně a poté alespoň dva dny pauzu. Cílem pro nás nebylo objet vše za dva dny ale naopak vyjet cca 1-2x týdně, ať se můžeme hýbat spíše kontinuálně

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Cca 350 km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Moc jsem se vždy bavil když jsem Thora štelovat do různých vrcholových selfíček. Ty totiž moc nemiluje a už by zas někam běžel. Vrcholem snažení modelů byl Královec kdy byly všude na zemi velcí mravenci. Asi se pářili nebo co, a tak mu zalézali i mezi drápky na packách. Ten se mohl zbláznit - běhal kolem dokola, a vytřepával je ze všech pacek jako vodu z bot. No a já jsem ho při tom chytal a snažil se ho na 4x dostat do záběru a potom pohledem zrychlovat 10s čas auto spoušť mobilu :_)

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Kdyby šlo fotky uploadovat přímo k profilu jezdce, resp, přímo ke konkrétnímu vrcholu, hned by bylo vidět jak se akce vyvíjí. Možná nějaká jednoduchá App?

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Makyta, Vařákovy paseky, Bobek, Javorový u Třince

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Skvělý pocit když jedeš z kopce po louce a vidíš valit vipeta blízké jeho maximální rychlosti – prostě nepopsatelné fofry!

https://www.youtube.com/watch?v=YmTTUPLrc5M

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.