187.-188. místo: Tibor Mičunek

Místo bydliště: Juřinka

Věk: 29

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce mně učaroval určitě Žídkův buk. Nejméně pak Lysá hora na Vsetíně.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Zde bych řekl, že to byl Klášťov a to kvůli strmému stoupání v terénu. Na druhou stranu v tom možná hrálo roli i to, že před výstupem jsme se v nedalekém Lačnově na „Rybárně" posilnili na „prasáka" smaženým sýrem s hranolkami. Takže výstup s těžkým žaludkem byl o to těžší.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl na 9 místech (Cábské jezero, Javorníček, Klášťov, Kopřivná, Královec, Lysá hora (Vsetín), Ondřejník, Vrzavé skály, Žídkův buk)

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdil jsem na svém MTB kole Specialized. Všechny vrcholy jsem zkompletoval se svým kamarádem Vaškem Volfem, kterému vděčím za super přípravu tras, díky které bylo zdolávání značně jednoduší. Na dvou vyjížďkách nás doprovodil i František Veverka, který na zdolání všech 20 VKV ještě pracuje. Dvě vyjížďky jsme se přiblížili vlakem a to: poprvé z Valašského Meziříčí do Valašských Klobouk a po druhé z Valašského Meziříčí do Frýdlantu nad Ostravicí. Jinak jsme vše jezdili z domova.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem jsme během našeho putování za Vrchařskou korunou Valašska ujeli 697 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Nevím, jestli je to krušná historka, ale Radhošť jsme s Vaškem pokořili až na druhý pokus. Při naší první vyjížďce na Radhošť 23. dubna nás „překvapila" sněhová nadílka nad chatou Mír, kdy jsme to museli otočit a jet zpátky domů. Aby toho nebylo málo, tak nás při zpáteční cestě zastihl ze začátku déšť, který se později změnil v krupobití, takže domů jsme dojeli úplně promrzlí, ale odhodlaní, že příště ten Radhošť již zdoláme.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Osobně bych neměnil nic! Je to skvělá akce, na které je pěkné to, jakým neuvěřitelným způsobem se úplně volně a nenuceně šíří mezi lidmi. Díky VKV objevilo hodně lidí neskutečně krásná místa Valašska a vyrazilo na kole do přírody a to je to vůbec nejdůležitější na celém projektu VKV.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Vysílač „Strážka" – je zde krásný výhled na Valašské Meziříčí.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Největším úspěchem je určitě to, že se mi podařilo již po druhé zdolat všechny vrcholy VKV. A mým cílem do dalších let je v tom i nadále pokračovat.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.