234. místo: Martin Klíma

Místo bydliště: Ženklava
Věk: 26

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbilo na vrcholu Portáš (případně Kohútka) krásné výhledy, okolí a oblíbený turistický cíl nejen všech nás cyklistů :)
Nejméně se mi líbilo, resp. nelíbil se mi vrchol Lysá hora (Vsetín)

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější vrchol? každý byl náročný, jelikož vedl do konce... Ale kdo má kopce rád, tak se nebojí na ně vyrazit. A proto za nejnáročnější vrchol VKV v ročníku 2017 označím Javorníček. A to z prostého důvodu, jel jsem na něj ze slovenské strany a nějak ho nemohl najít. Bloudil jsem a bloudil (nakonec dopadlo vše, tak jak mělo, to je, že i tento vrchol byl úspěšně zdolán. Sice byl poslední, ale byl...

 

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl celkem na 11 vrcholech.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy VKV jsem zdolal výhradně sám, jen 2 vrcholy společnými silami... Asi 5 vrcholů jsem zajel na starém kole Author a zbytek už na kole novém Force. Všechny vrcholy jsem zdolal na kole bez přibližování se k nim nebo od nich. Takže i díky tomu jsem najel spoustu kilometrů, což jsem v to ani nedoufal...

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

spoustu, nevím přesně...

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

např. bloudění při snaze zdolat vrchol Javorníček nebo překvapivé setkání s kamarády (Francova Lhota a Lazy pod Makytou) při cestě na Portáš a Kohútku ze slovenské strany :)

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

S potěšením můžu říct, že jde o super akci. Možnost poznání nových míst ale také lidí, a to nejen véčkařů. Proto bych nic neměnil.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Například Radhošť. Mám to blízko :) a navíc tohle místo nikdy neomrzí, je tam vždy pěkně. Teda skoro vždy.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Mými cyklistickými zážitky jsou např. cesty, které každoročně podnikám do některé ze zahraničních destinací (např. Maďarsko, Slovinsko, Srbsko nebo Rumunsko). Zde už jsem na kole byl a poznal "co jsou tyto země zač" všude je krásně, zážitků spousta a plánu do budoucna nepočítaně. A cyklistický sen - tak například objet na kole Švýcarsko a Jižní Ameriku (Čile). Ale také to, aby zbytek cyklo. sezóny byl už bez úrazů a pádů :)

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.