254. místo: Stanislav Černý

Místo bydliště: Zubří
Věk: 51

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?
Nejvíce bezpochybně Cábské jezero ( ani někteří domorodci o něm neví) a Královec, rozhledna postavena na pravém místě oproti Rožnovu. Nejméně Lysá hora (Vsetín) - kde nic tu nic.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Lysá hora (Vsetín) – byl jsem předtím na Portáši a měl jsem 85 km za sebou, takže jsem to v poslední třetině kopce vzdal a došel pěšky, domů to bylo ještě nějakých 35 km.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Tak je to na patnácti. Je to sice smutné, že mezi ně patří i Jurkovičova rozhledna (z domu to mám tak 10 km) . Ani ve snu by mě nenapadlo tam jet na kole...

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Něco jsem jel sám, delší trasy s kamarádem, který je v pořadí o jeden stupínek na tom lépe. Jak jsme se domluvili, tak jsme vše odjeli bez jakéhokoliv přiblížení.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Já osobně jsem to jel na 11 etap a ujel 1143 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Při zpáteční cestě z Javorníčku, jsem zvolil špatný směr a jel lesem po nějaké turistické značce, která se po několika kilometrech ztratila a tak jsem sjel z kopce k nějakému stavení označené jako soukromý pozemek. Nechtěl jsem podlézat ohradník pod napětím, jenže k tomu došlo, protože žádná cesta nikde jak přes dvůr nevedla. Uprostřed dvora na mě začal řvát nějaký podvraťák a ihned byl u zadního kola. V hlavě mě problesklo,Staňo jeď. Tak ten domácí hlídač běžel za mnou
asi 50 m...

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic. Každý kdo se zapojí to může odjet kdy chce má na to více jak půl roku a podívat se po Valašsku. O to myslím jde.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

To je jasné, nejvyšší – opět Lysou horu.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Že jsem to celé odjel bez újmy na zdraví a nějakém vážném problému na kole (jen jeden defekt). Pokud čas a zdraví dovolí, chtěl bych další ročník opět absolvovat.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.