259. místo: Roman Kunc

Místo bydliště: Nový Jičín
Věk: 51

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce asi Bludný. Pěkné místo s krásnými výhledy. Nejméně pak Lysá hora u Vsetína.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Největší „sviňa" je Lysá hora. A také hned tak nezapomenu na to „kurevské" stoupání na Lysou horu u Vsetína. A Vrzavé skály v dešti a s „plnou polní" (vracel jsem se z dovolené), to bylo taky dost zajímavé.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Jsem nováček a poprvé jsem byl celkem na 14 vrcholech. VKV jsem bral jako inspiraci pro výlety na místa, kde jsem ještě nebyl. A to se beze zbytku naplnilo.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vše jsem zdolal na krosovém (trekovém) kole Author Codex. Nakonec to vyšlo půl na půl. Na deset vrcholů jsem dojel z Nového Jičína a deset vrcholů jsem zdolal z Velkých Karlovic, kde jsem byl na dovolené. Tam jsem dojel samozřejmě také na kole.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem jsem najel 1.256 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Na Cábské jezero jsem se těšil, protože bylo poslední. Nakonec jsem jej nemohl najít, ale pomohly mi dvě turistky. Na místě jsem pak potkal dalšího účastníka VKV a o to to bylo příjemnější a veselejší. Krušných chvil také pár bylo ... Při cestě na Královec jsem omylem nejdříve zamířil k vysílači. Až pak jsem pelášil k samotné rozhledně. Už se dost stmívalo a vracel jsem se za tmy a hodně pozdě. Ale na takové jízdy se zase nezapomíná.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Jako nezkušeného nováčka mne nic nenapadá.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Už nějakou dobu se chystám na Prašivou, kde opravují turistickou chatu.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zážitek ? Těch je na kole hodně ... S kamarády vždycky na podzim jezdíme na několikadenní tzv. „velký výlet". Je to takové hezké zakončení celé cyklistické sezóny. Milé dámy prominou, ale neznám nic lepšího než pánskou jízdu na kolech. Tedy pro nás muže ... A před pár lety jsem s kamarádem a jeho manželkou přejeli republiku od Aše až po Hrčavu. Vyšlo nám počasí a byl to parádní zážitek ! A sen ? Asi nějaká cesta ven ...

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.