269. místo: Radim Hulík

Místo bydliště: Ostrava/Hrachovec
Věk: 30

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Těžká otázka hned na začátku :-) . Podle mě se to nedá takto rozlišit. Každý vrchol měl své kouzlo. Snad jen Lysá hora u Vsetína je na konci žebříčku oblíbenosti.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Hostýn!!! Naprosto mě dostal. Když jsem na něj najížděl, tak jsem měl za sebou Píškovou, Bludný a přejezd přes Tesák. V hlavně jsem si říkal, že to bude jen takový lehký kopec, ale ujeté kilometry a také vedro udělaly své.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

13

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vše jsem zdolal v podstatě bez přiblížení. Některé vyjížďky jsem jel z Ostravy, kde momentálně bydlím. Další zase z Hrachovce, ze svého rodného paneláku. A pro vrcholy v okolí Vsetína jsem využil „letní sídlo" v zahrádkářské kolonii Jasenice. Společnost mi na všech cestách dělal HT Specialized Rockhopper Pro model 2012, které mě ani na jedné vyjížďce nenechalo ve štychu, což se nedá říct o nohách :-) Kromě dvou vrcholů jsem vše zdolal sám. Na Radhošť jsem vyjel se svým kamarádem a účastníkem VKV 2016 Ondrou Žitníkem. Na Lysou horu mi dělal společnost můj taťka, před kterým musím smeknout, že to dokázal vyjet.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

769 km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Cestou z Portáše na Javorníček jsem jel po státní hranici směrem na Malý Javorník. Při jednom ze sjezdů jsem narazil na jízdní hlídku pohraniční stráže. Hlídka mi uvolnila cestu a já vtipně prohodil, že jsem rychlejší. Pod vrcholem Javorníku jsem za sebou uslyšel dusot. Teda spíš se to podobalo zemětřesení. K mému překvapení se kolem mě prohnala ta samá hlídka a se smíchem mi má předchozí slova o rychlosti zopakovala. Při společné pauze na vrcholu Malého Javorníku jsme se tomu ještě dlouho smáli.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic zásadního mě nenapadá.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Celkem by se mi líbila štramberská Trúba popř. Bílá Hora.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zážitek: Lysá hora – Asi nepotřebuje další komentář Úspěch: Zdolání VKV 2017 :-) Cíl: Pokusit se příští rok dostat do první stovky.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.