463.-464. místo: Radim Adámek

Místo bydliště: Bystřička
Věk: 42

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejpěknější byl asi Javorníček. Nelíbila se mě Vsetínská Lysá hora, protože z ní není žádný rozhled a není ničím zajímavá. Pokud tedy nechci vylézt zrovna na vysílač  Na druhou stranu pokračuje z ní pěkný hřeben přes Krošenky na Cáb.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Z hlediska náročnosti určitě Lysá hora, protože je nejvyšší a má největší převýšení. Z technického hlediska myslím Javorníček a Klášťov. Ovšem každý si může udělat peklo z kteréhokoliv vrcholu, když si ho pěkně nakombinuje... Rosťa Machů můj spolužák a kámoš to perfektně umí.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Javorníček – náročnost, krásné výhledy, málo lidí

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Pro mě je bike prostředek přes který si plním své sny a cíle. Jsem spíš takový dobrodruh, který hledá výzvy. Hodně cestuju, a poznávám. Novou výzvu jsem našel až ve své manželce, která prohlásila že VKV by nikdy nezvládla! I když se počítám za zdatného bikera, musel jsem své vášně a vrcholy přizpůsobit. Sám bych je byl schopen zdolat za pár dnů. Pro mě byla daleko větší výzva vyjet všechny vrcholy se svou ženou, která horské kolo nemá úplně v krvi. Chtěl jsem jí MTB cyklistiku ukázat z té příjemné stránky a neodradit ji. Nakombinovat všechny výjezdy tak, abychom je zvládli společně. Především pro to, že máme tři děti a já fyzicky náročnou práci, po které se mě vždycky nechce skočit rovnou na kolo. Já: SCOTT SPARK 20 Carbon 26" Full. Žena: MRX EVO Carbon 26" Hard tail. Polovina z domu, polovina s přiblížením

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

765km

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Toho bylo hodně, my jsme se snažili ujet všechny vrcholy ve stylu ALOHA. I když bylo hnusně tak na pohodu a bez stresu. Úsměvný byl hned první vrchol Píšková, kdy po prosluněných prázdninách bez jediné kapky nás zastihl takový déšť a bouřka hned  a barákem, že už nemělo smysl se ani otáčet domů. Prostě jsme to obrazili v hustém lijáku za světel blesků a smáli jsme se tomu. Slíbil jsem totiž manželce, že budeme jezdit jenom když bude hezky a sucho. Což jsem hned první a nejkratší vyjížďkou porušil. Píškovou máme skoro hned za domem.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Já bych VKV asi poslal na méně známé vrcholy. Vím, že to nejde ruku v ruce s reklamou a propagací, ale nejvyšší není nejlepší. V mých očích je nesmysl „závod" ve kterém pár borců zdolá VKV za dva či dokonce za jeden den, ale nikomu to neberu a smekám před tím výkonem. Otázka je, co z těch vrcholů pak ti borci mají, když je projedou v noci. Primárně by to mělo být asi o poznávání Valašské krajiny. 

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Smrk, Kněhyně , ale asi nebudu víc konkrétní. Zaměřil bych se na to, čím je vrchol zajímavý, jaké z něho jsou rozhledy a ne jakou má výšku. Asi bych tento podnik směřoval do nějaké poznávací zeměpisné soutěže tak, aby každý kdo na vrcholu byl musel zapojit i hlavu.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zážitek - Každopádně MTB trail k vodopádům LuDu na ostrově Tarutao v Andamanském moři ( Thajsko u hranic s Indonesií) Půjčili jsme si za pár bátů u rangera horská kola a projeli ostrov s ženou napříč. Kvůli tropickému pralesu a úplné odloučenosti od lidí to byl velmi silný zážitek. Společnost nám dělaly jenom agresivní opice. Úspěch – je každá vyjížďka, ze které se vrátím v pořádku. Nějaké pády už byly, tak vím o čem mluvím. Cíl – to se nemá říkat, ale nejde o čas ani o umístění, prozradím jen, že je hodně daleko a hodně vysoko.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.