472. místo: Luděk Janešík

Místo bydliště: Krnov
Věk: 51

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Když už vyjedu na kopec, tak chci z něho vidět. Proto nejméně se mi líbil Kláštov, nejvíce zase Cábské jezero, byť žádný rozhled (jak říkám výše), za to úžasné místo uprostřed lesů.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Pro mě jednoznačně Svinec, protože to byl poslední vrchol třetí etapy a třetí den v sedle. Měl jsem toho plné zuby, ale spokojený, že můj třídení plán vyšel.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Jelikož bydlím v podhůří Jeseníků, tak kromě Lysé hory, Radhoště, Hostýna, Jurkovičovi rozhledny byly všechny nové. Takže 16.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vlastním trekové kolo, VKV jsem jezdil sám, všech dvacet vrcholů jsem zdolal ve čtyřech etapách. Dvě etapy jsem absolvoval ze Vsetína, jednu z Jarcové a poslední z Frýdlantu nad Ostravicí.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Computer nevlastním a mobil jsem používal hlavně jako navigaci, tak jsem šetřil baterii a neotvíral další aplikace, ale podle plánovače tras asi 460 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Celé VKV mi krásně vyšlo, počasí luxusní. Tak krušné chvilky: jednou jsem ve sjezdu lehnul, když mi kolo sjelo do vyjetého rygolu, naštěstí jen odřeniny ale co musí se jet dál. Ani defekt se mi nevyhnul (jeden – trefil jsem kámen natvrdo). Veselá? možná: Našel jsem si místo na spaní v Jarcové. U fotbalového hřiště tam mají malou motokrosovou trať. Součástí areálu posezení, hned vedle Bečva, no a jak jsem lezl vykoupaný z řeky, tak jeden pozorný občan vracející se z hospody si mě všimnul a jal se chránit majetek klubu, jestli tu snad něco nekradu. Vysvětlil jsem mu, že tady hodlám pouze přespat a ráno zmizím. Tak jsme poklábosili a spokojený občan odešel domů.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Omlouvám se, ale nic mě nenapadá.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

To co jsem viděl je tu spousta krásných vrcholů, určitě vyberete zase skvěle. Ale za sebe, preferuji rozhledny a výhledy.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Zážitek: když jsem byl u posledního cyklokrosového titulu Zdeňka Štybara v Hoogerheide kde porazil svělého Svena Nyse. Cíl: dojet na kole k moři na jih od Krnova. Na sever jsem už byl.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.