487. místo: Pavel Bártek

Místo bydliště: Zašová
Věk:

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíc asi Svinec, z něj je skvělý výhled, zvlášť na to, jak je ten kopec nízký. Taky se mi líbily obě Lysé Hory, i ta u Vsetína, kterou nikdo nemá rád . U velké mě překvapilo, jak pohodlně se na ni dá vyjet (alespoň po asfaltce). A úplně nejhorší se mi zdál Javorníček a ta cesta na něj.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Javorníček, Klášťov, ale třeba i na Hostýn se mi jelo špatně...dost to asi závisí na vybrané trase a aktuální formě/únavě.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Je to trochu ostuda, ale na 13.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny jsem jel na horském kole Author Context, vše z domu až na Lysou Horu (tu velkou), pod níž jsem si dojel autem a jednou jsem se dovezl vlakem do Horní Lidče.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Jelikož jsem někde na Klášťově ztratil tachometr, tak nemám přesné číslo, ale mělo by to být asi 700-800km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Dlouho si budu pamatovat neplánovaný noční výjezd na Klášťov a k Žídkovu buku. Jel jsem z Horní Lidče, ale nějak jsem to podcenil a za šera dojel na Ploštinu, pak jsem už za tmy tlačil kolo po neuvěřitelně prudké stezce na Klášťov, nahoře jsem kvůli tmě vůbec nic neviděl a s GPS hledal stezku, kterou z tama měla vést. Když už jsem ji našel, tak sem po ní musel jet skoro krokem, protože jsme si nevzal čelovku a měl na svícení jen telefon a až na Vařákových pasekách jsem zahlédl poprvé světýlko. Když jsem k němu dojel, zjistil jsem, že to jsou 2 výletníci, kteří tam u ohníčku chtějí přespat a když se vzpamatovali z toho, že tam někdo přijel na kole bez světla v 11 večer, tak první věc, co mi řekli, bylo "Poď na štamprlu" 

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic mě nenapadá, možná nějaké bonusové nebo alternativní vrcholy?

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Líbí se mi, že jsem se podíval na místa, kde jsem ještě nebyl, tak pár tipů na taková místa: rozhledna U Holáňů nad Pržnem, Bílý Kříž, Červený kámen nad Kopřivnicí a Klenovské skály nad Bystřičkou.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Tak teď, když jsem to odjel, už bych si mohl spravit ty brzdy  A taky bych chtěl stihnout ještě letos pražskou VK.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.