521. místo: Pavel Dedek

Místo bydliště: Dolní Bečva
Věk: 47

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce asi skoro všechny, které jsem jel ke konci sezóny a vlastně sám, kde téměř nikoho nepotkáváte, takže Lysá hora, Kopřivná, Žídkův buk, Javorníček i Portáš v mracích. Nejméně naprosto jednoznačně Píšková-sedlo a nižší Lysá hora.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Pro mě nejnáročnější byl Javorníček s Portášem, dále vysvětlím 

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

7

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdím na již 13-ti letém trekovém kole, většinou jezdím sám, avšak na 4 vrcholech jsem byl s kolegou z práce, na 7 vrcholech jsem byl se svými syny, kteří se snažili odjet juniorskou kategorii. Vzhledem k jejich ještě malým kolům to však nedávali. K vrcholům vzdálenějším od bydliště se přibližuju autem, případně i vlakem. V tom případě vymýšlím trasy, abych na kole objel najednou co nejvíc.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Letos poprvé bez jakéhokoli měření – pohoda .

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Při výjezdu na Vrzavé skály jsem potkal skupinku asi 15-20 divočáků, kteří se rozhodli přeběhnout mi cestu ve vzdálenosti asi 30 metrů ode mě. Tento stres mi potom na hřebeni vynahradil párek datlů, několik srn i jiná drobnější zvěř.
A potom ten nejnáročnější vrchol  - v mém případě poslední Portáš. Přejížděl jsem z Javorníčku na Bukovinu a potom po hřebeni. Nejnáročnější, protože buď jsem šlapal, řetěz se točil, i zadní kolo se točilo, ale pohyb dopředu jaksi nebyl. A když jsem sjížděl z kopečků na hřebeni dolů, tak pro změnu se kola netočila a já s kolem bruslil a tancoval. Na Portáš dojela jedna blátivá koule .

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Některý z vrcholů na NS Klenov především kvůli výhledům z cesty, zajímavá je také cesta na rozcestí Polana, pod Smrkem z Podolanské strany.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.