522.-523. místo: Tomáš Beněk

Místo bydliště: Brno (Vizovice)
Věk: 27

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Pekne byly vrcholy Zidkuv buk, U javora a Javornicek, i kdyz jsem si rikal, ze to bude nudne, byly tam krasne vyhledy. Dalsi pekne vrcholy byly samozrejme Lysa hora a Radhost, a nejlepsi cesta k vrcholu byla z Bumbalky na Kotlovou, zabavny prejezd hrebenu na horaku. Nejmene se mi libily vrcholy bez vyhledu, napr. Vsetinska Lysa hora, Klastov, Piskova.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Lysa hora byla dost narocna, kvuli dlouhe ceste z Vizovic, a potom byly narocna vyjizdky na Radhost a Bumbalku, dalsi na Portas a Javornicek a posledni vyjizdka na Svinec, kvuli vzdalenosti a pocasi(rijen/listopad) a svetlu, posledni vyjizdku jsme taktak za sera stihli vsetinskou Lysou horu, a potom jsme jeli do Vizovic pres Polanku za tmy.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

13

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Posledni tri vrcholy(Svinec, Piskova, Lysa Hora na Vsetine) v pulce listopadu na silnicce Maxbike merlin sora, zbytek horske kolo Pells razzer comp 26", vse jsme jeli z domu, u dvou vyjizdek jsme prespali – na Lyse hore, druhy den jsme potom jeli na Ondrejnik a domu, a podruhe na Radhosti, a potom jsme jeli na Bumbalku a Kotlovou a domu.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Asi 780km (podle mapy.cz) za 7 vyjizdek.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Zazitku bylo plno, zabavne byly pivni hody na Lyse hore, krusne cesty v listopadu, kdy o pul5 uz je tma.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nejsem si jisty, na kolik Svinec, Ondrejnik a Lysa hora jsou jeste Valassko  Ale Lysa hora se da pochopit jako nejvyssi kopec v okoli. Jinak je soutez super napad, dobre je potkavat ostatni ucastniky a rikat si zazitky, jak vypada teren dale apod 

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Komonec, rozhledna Cartak, Pulciny, Velky Javornik(slovensky nad Kasarnama)

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Predloni jsme jeli z Brna natezko se spanim ve stanu do Bibione a Benatek za tyden, letos opet natezko do Rakouska okoli Salzburgu s vyjezdem pod Grossglockner na Edelweisspitze (2571m n.m.). Sen by bylo vyjet alespon na dva az tri mesice na kole natezko, a dojet napr. Do Norska, Ukrajina Odesa, apod.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.